Մոսկվայում ադրբեջանցիները հարձակվել են հայերի վրա, հայ երիտասարդ է տուժել, ձերբակալվել է 50 ադրբեջանցի (տեսանյութ)

Hayeri miutyun

Ռուսաստանի հայերի միության ֆեյսբուքյան էջը հայտնում է, որ Մոսկվայում ադրբեջանցիները սկսել են հարձակվել հայերի վրա։ «Իլհամ Ալիևն ու Բյուլբյուլ օղլին ամեն ինչ անում են՝ Ռուսաստանը Սումգայիթի վերածելու համար։ Նրանց հանցագործները գիշերը ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում սկսել են հարձակվել հայերի վրա, ընդ որում, պատահաբեր ծեծել են նաև մեկ ադրբեջանցու»։

Հարձակման հետեւանքով 1 հայ երիտասարդ մարմնական վնասվածքներ է ստացել, նրան ծեծի են ենթարկել խմբով, իր մեքենայի մեջ, ջարդուփշուր արել մեքենան:

Մոսկվայի ոստիկանները Լյուբլինայի հատվածում ձերբակալել են 50 ադրբեջանցուց կազմված խմբի, որոնք հարձակվել են հայերի վրա։

🔥 Ночью в Москве арестованы более 50 азербайджанцев (преимущественно граждан Азербайджана), нападавших на армян.Ильхам Алиев и Бюльбюль-оглы делают все, чтобы превратить Россию в Сумгаит! Их подручные бандиты ночью в столице РФ Москве начали нападать на армян. (При этом, перепутав, избили и одного азербайджанца, перепутав его с армянином).ОМОН Москвы задержал за ночь более 50 азербайджанских преступников (на видео), участвовавших в избиении армян. Им будут предъявлены обвинения в хулиганстве и разжигании межнациональной розни. Дорогие соотечественники! САР находится в контакте с руководителями силовых структур и будет следить за ходом следствия. Мы требуем, чтобы были привлечены к ответственности не только зачинщики, но и «вдохновители» этих преступлений! Просим в эти дни быть бдительными и при этом не поддаваться на провокации.Информация о бесчинствах азербайджанцев и устраиваемых ими погромах приходит и из других стран мира.

Опубликовано Союз армян России — Пресс-служба Четверг, 23 июля 2020 г.

Ձեզ կհետաքրքրի...